test_ua: (art)
[personal profile] test_ua
Останні події наганяють сумні роздуми про те, як легко маніпулювати людьми. Достатньо звичайного ТВ-приймача та купки медіа-найманців, щоб переконати людей у тому, що все, що вони бачили та знали досі - то неправда, а правдою є те, що їм показують та розказують. Що боронити свою країну - то зло, а зрадити її на користь сусіда - то добро. Що окупація - то звільнення. Що чорне - то насправді біле.

Це все відбувається за допомогою технологій минулого століття. А що ж буде тоді, коли комп'ютери отримають можливість безпосередньо впливати на усі почуття людини? Без сумніву, прогрес рухається саме у напрямку вбудованого в людину пристрою, Google Glass - то лише перехідний етап.

Тож у результаті зловмисники матимуть змогу маніпулювати людьми, "коректуючи" каринку, що ті бачуть (примальовуючи роги, гітлерівські вусики та есесівські значки), або методом "собаки Павлова" викликати відразу до певних речей, потайки б'ючи током прямо у мізки (образно кажучи). Людина втратить можливість хоча б інколи бачити світ таким, який він є у реальності, а не відредактованим анонімним "товарищем майором", бо не буде можливості самотужки виколупати чип із власного мозку. Люди майже самі, без жодного помітного примусу ставатимуть в черги за такими пристроями. Чекаємо появи новин "Чип у мізках - то стильно, модно, молодьожно", "Фанати Apple ночують під магазином в очікуванні нового чипу у мізках". Ніхто не звинуватить вас у тому, що ви як ідіот бавитесь своїм смартфоном у гостях, бо смартфон у голові невидимий, і ніхто напевно не знатиме, чи ви його слухаєте, чи займаєтесь серфінгом.

Зникне явище "двомислення", описане Оруелом, бо не буде альтернативної думки, а залишиться лише одна. Не треба буде заміняти старий наклад минулорічних паперових газет на новий, бо замінити інформацію про минуле в електронному вигляді набагато простіше. Людям вже зараз важко пригадати події минулого без допомоги Вікіпедії, бо потік інформаційного сміття вже переповнив наші можливості запам'ятовувати інформацію, якою ми не користуємось у повсякденні.

І байдуже, хто стане Великим Братом - людина або штучний розум.