test_ua: (art)
[personal profile] test_ua
http://zik.ua/ua/news/2014/05/19/tymchuk_rosiya_namagaietsya_stvoryty_v_ukraini_nekerovanyy_haos_shchob_zirvaty_vybory_489334

Тимчук: Росія намагається створити в Україні некерований хаос, щоб зірвати вибори
Росія намагається створити в Україні некерований хаос, намагаючись зірвати президентські вибори 25 травня і дестабілізувати загальну ситуацію.

Про це у понеділок на брифінгу в Києві заявив координатор групи «Інформаційний опір» (ІС) Дмитро Тимчук, повідомляє Укрінформ.

«Ми розуміємо задум Москви: щоб виникав, якщо раніше керований хаос, то зараз некерований хаос. У Москви зараз одна мета – зрив виборів, дестабілізація ситуації в регіоні», – сказав він.

Координатор ІС переконаний, що Росія зараз хоче, щоб псевдодержавні структури, які створюються при «народних республіках», «оформилися в якомусь вигляді».

«А потім вже Москва з ними розмовлятиме, тому що вони все одно нікуди не дінуться. Вони все одно на колінах приповзуть до Путіна, вони без його підтримки ніхто, і місяця не проіснують», – додав Тимчук.

За його словами, зараз російські спецслужби продовжують проводити «ротацію» по зміні кадрових спецпризначенців в Україні на найманців. При цьому вербування таких добровольців з досвідом бойових дій здійснюється прямо через військкомати.

«Викликають на співбесіди. Допустимо, ви служили в спецназі. Грубо кажучи, за контрактом п’ять років відслужили і пішли собі на цивілку. До вас з військкомату повістка: прийти просто на співбесіду. А там сидить представник ГРУ, тобто фактично структури, де ви служили, і пропонує: ось є такий варіант за гроші відправитися туди-то», – пояснив кореспондентові координатор ІС нюанси «ротації».

Такою «ротацією» Кремль намагається забезпечити неможливість прямої ідентифікації бойовиків на сході України як військовослужбовців діючої російської армії. «І претензії до Росії юридичні пред’явити важко», – пояснив Тимчук.

Таким чином, як вважають в «Інформаційному опорі», владі Росії, найімовірніше, вирішили поки що відкласти свою «миротворчу» операцію в Україні. Хоча ймовірність вторгнення все-таки залишиться, доки є російські війська на кордоні, додає Тимчук.

«Вони (російські спецслужби – ред.) припиняють координацію своїх дій, тому що вони все одно не можуть забезпечити скоординовані дії з усього Донбасу. Ситуація пускається на самоплив. Разом з тим, місцеві сепаратисти продовжують отримувати підтримку зброєю і фінансування, але вже без жорсткої координації та управління», – заявив він.

З іншого боку, така позиція Москви створює певну паніку у лавах сепаратистів. «Вони розуміють, що Росія пустила їх у вільне плавання і вже так жорстко не координує. Вони вчора ще відчували тверде плече Москви, а зараз це плече обережно відсунулося в бік, і там виявилася порожнеча», – впевнений Тимчук.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.